pl / en

Witam serdecznie na mojej stronie;
Zdjęcia przedstawiane tutaj powstały w całości w naturalnym środowisku zwierząt pokazywanych na fotografiach. Większość zdjęć została wykonana z czatowni przenośnych lub stacjonarnych.

Przykładam ogromną wagę do etyki w fotografii przyrodniczej. Nigdy nie wykonuję zdjęć przy użyciu wabienia czy nęcenia/dokarmiania zwierzyny. Staram się też minimalizować wpływ jaki moja obecność może mieć na zachowanie zwierząt. Zawsze staram się zrobić zdjęcie nie wywołując zaniepokojenia u zwierząt i odejść niezauważonym dlatego większość moich zdjęć wykonywana jest z czatowni.

Chętnie nieodpłatnie udostępniam zdjęcia do publikacji związanych z tematyką przyrodniczą, gdy takie publikacje są darmowe i służą do propagowania świadomości przyrodniczej wśród ludzi.

Pochodzę ze stolicy Dolnego Śląska i na co dzień jestem inżynierem. Potrzebę kontaktu z naturą odczuwam od zawsze. Moje pierwsze kroki z fotografią dzikiej przyrody to fotografia analogowa i aparat Zenit TTL wraz z obiektywem lustrzanym Rubinar 1000mm/f11. Zestaw ten nie pozwolił mi jednak nigdy wykonać ostrego zdjęcia.

Moment przełomowy to EOS30 i slajd Provia 400F wraz z obiektywem 400mm/5.6. Dzisiaj fotografuję aparatami cyfrowymi i obiektywem 300mm oraz 16-35mm. Istotne jest dla mnie aby ukazać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku ale także z ich naturalnym zachowaniem.

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Krzysztof Wojciechowski


krzysztof-wojciechowski.pl - @Wszelkie prawa zastrzeżone